Kızım Nisan'ın Anısına. Seni Hep Çok Seveceğim !

8 Yaş ve Üzeri

KOMİSER GORDON, İLK DAVA

Yazar : Ulf Nilsson

Çizer : Gitte Spee

Yaş Grubu : 8 Yaş ve Üzeri

Yayınevi : Hep Kitap

Komiser Gordon serisinin ilk kitabı ‘İlk Dava’ için yapabileceğim ilk yorum heyecanlı bir dedektiflik hikâyesi olduğudur. Günlerden bir gün sincap Valdemar sinirli bir şekilde polis karakoluna gelir. Sinirli olmasının nedeni fındıklarının hırsızlar tarafından çalınmış olmasıdır. Komiser Gordon, Valdemar’ın şikâyetini dinler ve hırsızları bulmak için hemen harekete geçer. Hırsızlığın yapıldığı ağaç kovuğuna vardıklarında çevre taraması yapar ve aklında beliren tüm soruların cevaplarını büyük bir titizlikle aramaya başlar.

Ve heyecanlı hikâyemiz böylelikle başlamış olur. Kitap hırsızların bulunması üzerine kurgulanırken renkli karakterleri ile çocukların dünyasına hoş dokunuşlar sergilemektedir. Komiser Gordon karakterini çok beğendiğimi eklemek istiyorum. Yardımsever, iyi ve akıllı… Yardımcısı fare Padi’nin komiser yardımcısı olma hikâyesi de çok insancıl temellere dayanıyor. Ve tabi ki sincap Valdemar’ın aç gözlülüğü de hikâyenin daha da renklenmesine neden oluyor. Kitaptaki ana karakterlerin özellikleri ve evrensel değerlerin çocuklara bu hikâye ile aktarımını çok naif buldum. Yardımseverlik, duyarlılık, aç gözlülük, sevgi, düşünerek hareket etmek, sorgulamak, arkadaşlık… Özellikle silahlar ile ilgili Komiser Gordon’un sözleri beni çok etkiledi. Elbette ki bu sözleri sizinle paylaşmayacağım çünkü kitabı edinmenizi ve bu keyfi okuyarak yaşamanızı istiyorum. Sözler hikâyenin bütününde çok daha anlamlı oluyor. Çocuğunuza hediye edebileceğiniz bu kitabı sizde okuyun derim sevgili ebeveynler.

Etiketler : 8 Yaş ve Üzeri nisanincocukkitaplari Komiser Gordon İlk Dava Hep Kitap Ulf Nilsson Gitte Spee macera polisiye

Yorumlar