Kızım Nisan'ın Anısına. Seni Hep Çok Seveceğim !

6 Yaş ve Üzeri

KARA KÖPEK TANGO'NUN MACERALARI

Yazar : Binnur Miniç

Çizer : Erdoğan Oğultekin

Yaş Grubu : 6 Yaş ve Üzeri

Yayınevi : Eksik Parça Çocuk

Kara Köpek Tango serisi üç kitaptan oluşmaktadır. Birinci kitapta Tango'nun kardeşleri ile birlikte annesinden koparılıp sokağa atılması, sokakta başına gelenler ve yaşam mücadelesi anlatılmaktadır. Daha sonra Tango'nun sahiplenilmesi ve aile bulması konu edilmektedir.

İkinci kitapta ailesiyle yaşantısına, aile fertlerini bize anlatmasına, yaramazlıklarına, hastalanmasına tanıklık ediyoruz. Hikayenin sonuna doğru Tango evinin önünde bağlı iken ona şeker veren çocukların peşinden giderek kaybolur. Böylece yeni bir maceraya atılır.

Üçüncü kitapta Tango sokağın başka yüzlerini tanır. İyi ve kötü insanlarla tanışır. Sokak çocukları ile arkadaşlık eder. Evini özler ve evine dönmek için türlü türlü yollar dener. Bakalım Tango sonunda ailesine kavuşacak mıdır?

Bir köpeğin başından geçen olayları konu alan serinin resimlerini çok beğendiğimi söylemek istiyorum. Keyifle okunan Tango'nun maceralarını seveceğinizi umuyorum.

Etiketler : 6 Yaş ve üzeri nisanincocukkitaplari Kara Köpek Tango hayvan sevgisi Binnur Miniç Erdoğan Oğultekin Eksik Parça Çocuk

Yorumlar