Kızım Nisan'ın Anısına. Seni Hep Çok Seveceğim !

5 Yaş ve Üzeri

KÜÇÜK SABAHATTİN ALİ VE DEFTERİYLE KALEMİ

Yazar : Semih Öztürk

Çizer : Akif Kaynar

Yaş Grubu : 5 Yaş ve Üzeri

Yayınevi : Tefrika Yayınları

12 kitaptan oluşan çok hoş bir seri ile sizleri tanıştırmak istiyorum. Çocuk Edebiyatı Dizisi... Kimler yok ki bu güzel seride; Aziz Nesin, Cemal Süreya, Nazım Hikmet, Orhan Veli, Sait Faik Abasıyanık, Turgut Uyar, Behçet Necatigil, Edip Cansever, Tezer Özlü, Fazıl Hüsnü Dağlarca ve Oktay Rıfat.

Bu kitabımızda Küçük Sabahattin okula başlayacaktır. Çok heyecanlıdır. Anne ve babasının ona küçük bir süprizi vardır. Bakalım bu süpriz nedir? Kitap oldukça sade bir dille yazılmıştır. Çizimleri de aynı oranda sevimli ve sadedir. Bu seriyi kesinlikle edinmelisiniz diye düşünüyorum. Bunca değerli ismin çocukluklarını okuyor olmak çocuğunuzun düşünsel dünyasına muazzam bir zenginlik katacaktır. Sabahattin Ali ile ilgili de şunu eklemek istiyorum. Hazin ölümünü ne zaman düşünsem çok üzülürüm. Kitapları ile devleşen ve ölümsüzleşen Sabahattin Ali'yi okumak benim ruhuma çok ama çok şey katmıştır. Aranızda hala hiç okumayan varsa ilk olarak Kürt Mantolu Madonna'yı okuyarak yazarla tanışmanızı tavsiye ederim. Muazzam bir kitap olduğunu söylemeliyim.

 

Etiketler : 5 Yaş ve Üzeri Semih Öztürk Akif Kaynar Tefrika Yayınları Küçük Sabahattin Ali ve Defteriyle Kalemi Çocuk Edebiyatı Dizisi nisanincocukkitaplari

Yorumlar