Kızım Nisan'ın Anısına. Seni Hep Çok Seveceğim !

2 Yaş ve Üzeri

MUTLU İNSANLAR

Yazar : Selin Kutucular

Çizer : Caroline Erel

Yaş Grubu : 2 Yaş ve Üzeri

Yayınevi : KVA Çocuk

Yemek programlarını keyifle izlediğim Selin Kutucular'ın çocuk kitabı ile sizleri tanıştırmak istiyorum. Etrafimızda onlarca mutsuz insanın olduğunu düşünürsek bu kitap, çocuklarımıza çok iyi gelecek çünkü mutlu insanları konu alıyor. Turuncu saçlı kız çevresindeki mutlu insanları bizlere tanıtıyor. Kimler yok ki bu insanların arasında. Balık tutmayı seven baba, yemek yaparken dans eden kız kardeş, bahçesine keyifle bakan abla, futbol oynayan anne, sallanmayı seven kardeş, mutlu öğretmen, müzisyen Tarık abi, mahalledeki manav amca, uçmayı seven dayı ve ressam hala. Ayrı ayrı mutlu olsalar bile en çok bir araya geldiklerinde mutlu olan bir aile. 

Kitaptaki tüm resimler yiyeceklerin kusursuz bir şekilde tasarlanmasıyla ortaya çıkmış. Domates, havuç, peynir, salam, maydanoz, makarna ve daha neler neler. 
Gelin mutsuz insan sayısının her geçen gün arttığı bu dünyada çocuklarımıza mutluluğun resmedildiği bu kitapla MUTLULUĞU anlatalım. Bir de kitabı okurken aklıma Cemal Süreya'dan şu dizeler geldi. "Kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olmalı." Bir kitabı okurken aklıma şiir geliyorsa kitap benim için daha da güzelleşiyor. Masa başı aile sohbetlerinin mutluluk getirdiğine inanan biri olarak yiyeceklerle resmedilen bir kitabın mutluğu çocuklara anlatması muazzam etkiledi beni.
Kitabın sonunda yer alan çocukların severek yapacağı tarifleri de mutlaka denemelisiniz. Dayımın Uçuşa Giderken Hazırladığı Sandviç ve Ressam Halamın Rengarenk Sebze Salatası.

Etiketler : 2 yaş ve Üzeri nisanincocukkitaplari Selin Kutucular Mutlu İnsanlar Caroline Erel yemek KVA Çocuk

Yorumlar